Utrata pracy czy musze powiadomić bank, który dał mi kredyt mieszkaniowy?

Planujesz zakup mieszkania? Chcesz poznać swoją zdolność kredytową? Szukasz pomocy przy wyborze kredytu i nie wiesz na co zwrócić uwagę? Tutaj otrzymasz niezbędne informacje.
WujekMietek
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2017, 15:24

Utrata pracy czy musze powiadomić bank, który dał mi kredyt mieszkaniowy?

Post autor: WujekMietek » 23 lis 2017, 15:28

Straciłem pracę 2 tygodnie temu. Mam pieniądze odłożone na kilka miesięcy, więc kredyt bedzie spłacany bez problemu. Obecnie będę pracował na czarno przez dłuższy czas. Zastanawiam się, czy muszę zgłaszać to do banku? Co jeśli nie zgłoszę? A jak zgłosze, że jestem bezrobotny, to czy nie każą mi spłacać kredytu od razu?

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Utrata pracy czy musze powiadomić bank, który dał mi kredyt mieszkaniowy?

Post autor: Fiesch » 23 lis 2017, 23:36

Teoretycznie w umowach kredytowych jest zapis o tym, że zobowiązujesz się do poinformowania banku o zmianie miejsca pracy. W praktyce raczej nikt się z tego nie wywiązuje - zazwyczaj dlatego, że mało kto o tym wie i o tym myśli. Bo nie oszukujmy się, prawie nikt nie czyta całości umów. I na pewno, bank nie będzie wymagał spłaty całego zadłużenia jeśli poinformujesz go o tym, że straciłeś pracę. Oczywiście do póki będziesz spłacać kredyt.

Miszek
Posty: 10
Rejestracja: 23 sty 2018, 11:27

Re: Utrata pracy czy musze powiadomić bank, który dał mi kredyt mieszkaniowy?

Post autor: Miszek » 24 sty 2018, 16:14

Ja nie powiadomilem banku i nic sie nie stało, ale spłacałem w terminie wszystko

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post