Czyszczenie BIK?

Tutaj dowiesz się jak powstaje Twoja historia kredytowa i czy da się ją poprawić. Czy da się usunąć wpis do BIK? Forum o Biurze Informacji Kredytowej oraz Biurze Informacji Gospodarczej - BIG.
Jaro
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2017, 19:58

Czyszczenie BIK?

Post autor: Jaro » 17 lis 2017, 21:44

Mam do was pytanie. W młodości nabrałem sporo kredytów i niestety nie spłacałem ich w terminie. Dwa kredyty, stosunkowo nie duże, zostały mi wypowiedziane. Była sprawa w sądzie, trafiło wszystko do komornika. Wszystkie dlugi zostaly splacone, ale mam problem z BIK. Składałem wniosek o kredyt mieszkaniowy i dostalem odpowiedz odmwna ze wzgledu na dawne wpisy w bik. Czy da sie jakoś je usunąć z BIKu czy nie? Slyszałem rozne opinie

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Czyszczenie BIK?

Post autor: Fiesch » 17 lis 2017, 22:27

Cześć.
Są firmy, które ogłaszają się, że usuwają wpisy z Biura Informacji Kredytowej, lecz nie polecam. W wielu wypadkach koszty ponosisz z góry, a zdarza się tak, że nie udaje im się nic usunąć. Możesz sam spróbować wysyłając pisma do banków z wycofaniem zgody o przetwarzaniu danych. Możliwe, że to nic nie da. Zasada jest taka, że po takich przejściach trzeba odczekać 5 lat, aby ponownie mieć szansę na uzyskanie kredytu.

ODPOWIEDZ