Jak działa firma windykacyjna?

Jak poradzić sobie z windykacją lub komornikiem? Tutaj dowiesz się ile komornik może potrącić Ci z pensji, emerytury, renty. Jak porozumieć się z wierzycielem. Poznaj swoje prawa i dowiedz się co może komornik.
ciarata
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2017, 20:58

Jak działa firma windykacyjna?

Post autor: ciarata » 21 lis 2017, 13:10

Posiadam niespłaconą pożyczkę w Vivusie. Termin minął kilka dni temu i Pani, która do mnie dzwoniła straszyła mnie, że oddadzą sprawę do firmy windykacyjnej. Pożyczkę będę w stanie spłacić w połowie grudnia. Boje się, że moi rodzice i pracodawca się dowiedzą o moich problemach. Jak ich uprosić, żeby poczekali?

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Jak działa firma windykacyjna?

Post autor: Fiesch » 21 lis 2017, 21:36

Pracowałem w firmie windykacyjnej na słuchawce, co prawda, 4 lata temu, ale za dużo chyba się nie zmieniło.
Wierzyciel, czyli Vivus przekazuje sprawę do zewnętrznej firmy windykacyjnej zazwyczaj po 60 dniach. To, że Ciebie straszą już teraz, to raczej puste słowa. Zdarzało się, że już po 30 dniach wierzyciel przesyłał sprawę do windykacji. Firma windykacyjna w pierwszej kolejności dzwoni i wysyła list informując o otrzymaniu sprawy i ponaglając do zapłaty. Podobnie vivus wyślę do Ciebie pismo o tym, że sprawa została przekierowana do windykacji. Pogadaj na infolinii, że w połowie grudnia spłacisz pożyczkę, a wcześniej spłać chociaż część. Więc wówczas nie przekażą sprawy tak chętnie do windykacji, tylko się wstrzymają.

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Jak działa firma windykacyjna?

Post autor: Bankowiec » 03 gru 2017, 13:49

Jak wyżej, przy opóźnieniu do 30 dni nic poważniejszego prócz odsetek karnych i kosztów ewentualnych monitów się nie dzieje. Dopiero po 30 dniach może dojść do windykacji - często wewnętrznej. Gdy ta nie przynosi skutku zlecana jest windykacja zewnętrzna (z możliwością wizyty terenowej). W praktyce w twoim przypadku - nie powinieneś mieć większych problemów, o ile rzeczywiście spłacisz w połowie grudnia.

ODPOWIEDZ