Długi rodziców, a spadek, co robić?

Masz problem ze spłatą kredytów pożyczek lub umowa została wypowiedziana? Dowiedz się co możesz zrobić. Jak poradzić sobie z długami. Udało Ci się wyjść z długów? Podziel się swoją historią. Niezbędne informacje o restrukturyzacji kredytów i pożyczek.
Kacperr
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2017, 18:12

Długi rodziców, a spadek, co robić?

Post autor: Kacperr » 24 lis 2017, 18:16

Witam. Moi rodzice mieli straszne długi. Zazwyczaj były to małe kwoty, po 2-3 tysiące, ale razem wszystkiego nazbierało się KILKADZIESIĄT tysięcy. Kilka lat temu zmarł ojciec, a miesiąc temu mama. I nie wiem, co robić. Bo jak przejmę spadek, w tym dom z działką (wartość 220 tysięcy), wówczas przejmę też długi. Jeśli odrzucę spadek, to co stanie się z tym domem? Długi sięgają koło 80 tysięcy, ale nie posiadam takich środków. Czy jak przyjmę spadek, to wierzyciele poczekają, aż ja ten dom sprzedam? Jak to rozwiązać

Fiesch
Moderator
Posty: 507
Rejestracja: 17 lis 2017, 17:52

Re: Długi rodziców, a spadek, co robić?

Post autor: Fiesch » 24 lis 2017, 22:01

Warto wówczas przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwetarza, to znaczy, że spadek zostanie nabyty tylko do wartości ustalonego w wykazie inwentarza albo spisie inwentarza stanu czynnego spadku. Więc będziesz bezpieczny, bo z Twoich dobrodziejstw komornik nic zabrać nie może. A to co zostanie powyżej, nalezy się tobie. W tej sytuacji jednak wziąłbym prawnika, bowiem taka sytuacja jest wyjątkowa i w swoim rodzaju unikalna.

ODPOWIEDZ