Czy można skonsolidować pożyczki pozabankowe w banku?

Połącz kilka kredytów w jeden. Tutaj dowiesz się gdzie najszybciej dostaniesz kredyt konsolidacyjny.
Tostt
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2017, 22:23

Czy można skonsolidować pożyczki pozabankowe w banku?

Post autor: Tostt » 01 gru 2017, 12:19

Długi czas pracowałem na czarno. Niestety w tym okresie było u mnie bardzo słabo z finansami i poratowałem się pozyczką w Providencie oraz Bocianie. Wszystko spłacane jest w terminie. Były małe poślizgi, ale na zasadzie, że opóźnioną ratę płaciłem w kolejnym tygodniu. Kwoty pożyczek do spłaty to w sumie 13 tysięcy złotych. Chciałbym to skonsolidować, żeby płacić jedną ratę w miesiąciu i niższą. Wiem, że wyjdzie to drożej, ale da mi oddech na codzień. Obecnie pracuję na umowę o pracę od pół roku.
Czy da się to skonsolidować?

Bankowiec
Moderator
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:46

Re: Czy można skonsolidować pożyczki pozabankowe w banku?

Post autor: Bankowiec » 01 gru 2017, 12:53

Witaj. Generalnie nie powinno być przeszkód. Jeśli oba te zobowiązania widnieją w BIK (Provident może widnieć, Bociana nie jestem pewien) to wystarczy, że do wniosku dołączysz umowy kredytowe z obu tych instytucji na których będzie widoczna data zawarcia zobowiązania (tożsama z BIK) oraz rachunek do spłaty ww. kredytów.

Jeśli obu tych zobowiązań nie ma w BIK to też nic złego się nie dzieje. Wtedy po prostu zawnioskujesz o wyższą kwotę netto tak by z otrzymanych środków móc spłacić Providenta i Bociana samemu.

Na jaki okres masz umowę o pracę i jakie zarobki?

Skrzyneczka
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:15

Re: Czy można skonsolidować pożyczki pozabankowe w banku?

Post autor: Skrzyneczka » 21 mar 2018, 15:33

Bankowiec, a jak to rozwiązać w przypadku jeśli, Provident widnieje w BIK, jest umowa, ale nie można tego spłacić na konto, tylko trzeba do pracownika terenowego, a zdolność nie pozwala?

ODPOWIEDZ